Říjen 2008

Mr Pregnant "MANBOOBS"

26. října 2008 v 11:32 | niki
U tohohle videa semklick
mrtvá smíchy!videa-animace.cz/mr-pregnant-manboobs-play-501.html

Spřátelení

26. října 2008 v 10:54 | niki
AHoj nechtěl by se někdo spřátelit ( přes blog)?????pokud ano tak napište!klick hlasuj v anketě!

Desing

23. října 2008 v 19:36 | niki
Hele nemám udělat nový desing tohohle blogu????pukod ano tak napište do komentářu jaký ahoj niki!

Dotazy

23. října 2008 v 15:24 | niki
Ahojky sem mně pište dotazi a chyby odpovím nebo zkusim opravit pa

NEVÍŠ

22. října 2008 v 10:00 | niki
když něco nevíš napiš a já ti poradim když to budu vědět

HALLOWEEN

19. října 2008 v 10:35 | niki
Blíží se halloween!
Tak a už za pár dní zde bude opět svátek Halloween u nás v České republice jsou to Dušičky, památka na všechny věrné zemřelé. I když je tento svátek spíše znám v Americe, Anglii a v některých zemích v Evropě, u nás se slaví ještě stále Dušičky.
Řada lidí však i u nás slaví tzv. HALLOWEEN, kdy se lidé a především děti oblékají do slušivých masek a kostýmů, kterými poté chodí strašit své blízké a ostatní lidi.
A především nechybí vydlabávání dýně, kterými si lidé zdobí své obydlí domovů. Je to prostě paráda.

Halloween je svátek tradičně slavený 31. října, přesněji řečeno v noci z 31.října na 1.listopadu. Mnozí z vás jistě vzpomenou Dušičky, svátek známý u nás, který by se dal považovat za českou variantu Halloweenu. Pojďme si tedy Halloween, tento tajemný svátek, trochu přiblížit…

HalloweenPŮVOD HALLOWEENU
Málokdo asi tuší, že Halloween má původ u Keltů. Jejich rok by se dal rozdělit na dvě části - na tu část, která oplývala hojností, plodností a úrodou a na druhou část - tu zimní a strašidelnou. A právě v listopadu se tato část roku měla začínat… Lidé v první listopadový den uctívali Anwinna - Boha Mrtvých. Tuto noc se totiž měly domů vracet duše zemřelých a vyhledávat pomoc u příbuzných. Ti jim měli pomoci
vstoupit do Země Mrtvých. Odtud vznikla tradice vydlabaných dýní a řep - lidé takto duchům pomyslně svítili na cestu. Jako ochranu před zlými duchy používali lidé různé masky a převlékali se do starých hadrů. Této magické noci se říkalo -
"Samhain".
Název
Halloween,tak jak jej známe dnes, vznikl až v 16. století z tak zvaného
"All Hallows' Evening"
- předvečera Dne všech svatých. Samotný Halloween je pouze slangová zkrácenina tohoto výrazu.
Zlomové období pro Halloween nastalo v 19. století, kdy do Ameriky přišli evropští přistěhovalci, mezi nimiž bylo také několik set tisíc Irů. Ti s sebou přinesli některé své tradiční katolické zvyky, mezi nimi také již zmíněné svítilny na cestu pro zesnulé. Tradiční řepu nahradila dýně a tento svátek se v USA rychle ujal.

JAK JE TO DNES?
Dnes si lidé nejen v USA, ale také v Kanadě, Irsku,Velké Británii, Novém Zélandu Austrálii, vyrábějí svítilny z dýně a děti se nemohou dočkat okamžiku, kdy se převléknou za strašidla a budou chodit do domů s naučenou formulkou - "trick or treat" (trik či dobrotu). Když majitel řekne "trick", děti mu musí předvést nějaký povedený kousek, který si připravily. Majitel domu jim většinou nadělí sladkosti a ovoce (to až dnešní doba s sebou přinesla také požadavek finančních odměn a ovoce pak leckdy nahradí značková mikina či kolečkové brusle).
Ačkoli do Česka tento svátek zatím příliš nepronikl a dáváme přednost spíše tradičním "Dušičkám", také u nás se s příznivci Halloweenu můžeme každý rok setkat.

CO K HALLOWEENU PATŘÍ
HalloweenDÝNĚ - je tradičním symbolem Halloweenu. Dýně se vydlabe a do ní se vyřežou speciální otvory (oči, nos, ústa). A jakmile se uvnitř dýně rozhoří svíčka a otvory se do tmy rozzáří, o strašidelnou atmosféru skutečně není nouze.
DUCHOVÉ A MASKY - mají za úkol chránit před zlými duchy a skřítky, ale jsou také jejich symbolem.
KOČKA - ačkoli její původ je téměř posvátný (v Egyptě je kočka považována za symbol vznešenosti a úrody), dnes je kočka znakem čarodějnictví (téměř v každé pohádce o čarodějnici najdeme jednu černou kočku) a jedním ze základních symbolů Halloweenu.
SOVA - moudrá sova je také spojována s Halloweenem, s čarodějnickým a strašidelným prostředím. Je totiž, stejně jako kočka, nezbytným doplňkem každé správné čarodějnice, která sovy s oblibou posílala na výzvědy do okolí či k jiným čarodějnicím a čarodějům…
JABLKO - je hlavním předmětem pro většinu halloweenských her.

HRAJTE SI S DĚTMI O HALLOWEENU
Přestože na internetu je dnes k sehnání spousta online halloweenských her, atmosféru těch skutečných, vámi vytvořených, nenahradí. Tady jsou ty nejtradičnější:
Apple Pass - děti se seřadí do dvou řad, každá řada má stejný počet dětí. Děti pak mají za úkol předat jablko osobě za sebou - ovšem pozor, pouze za pomoci své brady! Jablko nesmí upadnout. Jakmile se tak stane, skupina, které jablko spadlo, musí začít od začátku…
Bobbing for Apples
- položíme jablka do velké kádě či vany s vodou. Jablka začnou an vodě plavat. Děti si dají ruce za záda a jejich úkolem bude vyndat jablko z vody pouze za pomoci úst.
Apple Paring

- pro větší děti je připravena další klasická halloweenská hra. Dítě si vezme jablko, nožík a talíř. Vyhrává ten, kdo oloupe z jablka co nejdelší a nejužší slupku.

TIP: Strašidelná atmosféra je jako stvořená pro vaši fantazii! A zejména děti ocení, když pro ně připravíte neobvyklý program. Nechte je například po dvojicích projít krátkou stezkou odvahy, posetou strašidelnými dýněmi nebo vymyslete hru, ve které budou plnit nejrůznější úkoly a teprve potom se mohou dostat o stupínek blíže k cíli, kde na ně bude čekat sladká odměna. Tvořivé děti se zase mohou zúčastnit soutěže o nejlepší halloweenskou masku či si vyrobit vlastní halloweenské tričko… Fantazii se meze nekladou, tak ať žije Halloween!

klikačka:


Hry

2. října 2008 v 19:15 | niki

Pink

2. října 2008 v 18:57 | niki
PINK


klikačka:


Kanikuly

1. října 2008 v 21:43 | niki
kanikuly


klikačka:


Code red

1. října 2008 v 21:40 | niki


klikačka:


Superwoman

1. října 2008 v 21:37 | nikiklikačka: